O firmě


Již více jak čtvrtstoletí pomáháme zlepšovat životní prostředí výrobou, dodávkami, montáží, servisem a opravami strojů a zařízení pro čištění odpadních vod.

Historie firmy


1990
Založení společnosti

Naše společnost vznikla v roce 1990, kdy byla Ing. Milošem Pokorným zaregistrována značka FONTANA.

1993
Změna právní formy společnosti

V tomto roce se firma transformovala do společnosti FONTANA R, s.r.o. Firma se může dále rozvíjet.

1994
Stavba první výrobní haly

Hned následující rok jsme postavili a zkolaudovali naši první výrobní halu v Říčanech u Brna. Firma nyní může růst ve vlastních prostorách.

1999
Stavba první skladovací haly

Výroba dál roste a naše výrobky potřebujeme uskladnit, rozšiřujeme proto výrobní areál také o první skladovací halu.

2003
Výroba narůstá, výrobní areál se rozšiřuje

Prezentujeme se na veletrzích v zahraničí, dodáváme zařízení do celého světa a potřebujeme další prostory. Stavíme další výrobní a skladovací haly.

2009
Specializace a know-how

Společnost se úspěšně rozvíjí, rozšiřujeme výrobní areál o další specializované provozy: pasivovnu, svařovnu a výrobní halu č. III

současnost
Výrobky pro čistou budoucnost

I přes ztížené obchodní podmínky v roce 2020 jsme dokončili výstavbu skladové haly č. III a IV a současně pracujeme na nových projektech. Voda stále zůstává životem nás všech a hlavní náplní naší práce. Kontaktujte nás.

Naše poslední realizace


Čas plyne rychle jako voda, pracujeme souběžně na několika projektech. Podívejte se na naše poslední realizované zakázky.

Certifikace


Firma Fontana R, s.r.o. je od roku 2000 držitelem certifikátu ISO 9001 na vývoj, výrobu a servis zařízení pro čistírny a úpravny vod. Certifikát je k nahlédnutí na odkazu níže.